اخبار

افزایش قیمت نفت به ۶۵ دلار

، به نقل از رویترز، امروز قیمت نفت به دلیل سرما و یخبندان شدید هوا در تگراس آمریکا که احتمالا عرضه نفت از این منطقه را برای چند روز و حتی چند هفته مختل خواهد کرد، افزایش یافت و به بیشترین میزان ۱۳ سال گذشته رسید، چرا که تقاضا برای نفت هم در چنین شرایطی افزایش یافته است.

قیمت نفت برنت با ۴۰ سنت افزایش به ۶۴٫۷۵ دلار در هر بشکه رسیده است. قیمت نفت وست تگزارس آمریکا هم با ۶۶ سنت افزایش به رقم ۶۱ دلار و ۸۰ سنت به فروش رسید.

تولید کنندگان و پالایشگاه‌های نفت منطقه تگزاس به دلیل سرمای شدید هوا پنج روز است که فعالیت نمی‌کنند و دولت هم صادرات گاز طبیعی را ممنوع کرده است و امیدوار است فعالیت‌های دوباره از سر گرفته شود اما این مستلزم زمان است.

بر اساس تحیلیل وودمکنزی، تولید یک میلیون بشکه در روز حداقل کم شده است و برای برگشتن دوباره این میزان تولید شاید هفته‌ها طول بکشد.

«هیروکی» مدیر پژوهش در شرکت نیسان هم گفت:« قیمت نفت با قبول این نظر که برگشت دوباره تولید نفت و فعالیت پالایشگاه‌ها در منطقه تگزاس هفته‌ها طول خواهد کشید، افزایش یافت».

وی همچنین افزود: امیدواری به محرک‌های اقتصادی آمریکا و نیز بهبود اوضاع اقتصادی با تولید واکسن کووید ۱۹ تقاضا برای نفت هم افزایش و باعث بالا رفتن قیمت نفت در بازارهای جهانی شده است.

دلیل بعدی که برای افزایش قیمت نفت در بازار‌های جهانی جستجو کرد کاهش ذخایر نفت آمریکا است. آمارهای موسسه نفتی آمریکا نشان می‌دهد که ذخایر نفت این کشور ۵٫۸ میلیون بشکه در هفته منتهی به ۱۲ فوریه کاهش یافت و به حدود ۴۶۸ میلیون بشکه رسید.

منبع:فارس

بسته شدن یک ایستگاه کارگزاری و 35 مورد دسترسی سهامداران برخط- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 4 =

دکمه بازگشت به بالا