اخبار بورسی

افت شاخص بورس برای نهمین روز معاملاتی متوالی- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از یک میلیارد و 872میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 2هزار و 181میلیارد تومان در بیش از 242هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 10هزار و 888واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 249هزار و 898واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های بانک پاسارگاد، تامین سرمایه امین و صنایع سیمان دشتستان با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

با انتشار اوراق تبعی، سهام 15 شرکت از فردا بیمه می‌شود- اخبار بازار سهام | بورس - | ""

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 2834واحد، کل (هم‌وزن) 1256واحد، قیمت (هم‌وزن) 818واحد، آزاد شناور 13454واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب 8305 و 20848 واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 568میلیون ورقه به‌ارزش 13میلیارد و 578میلیون تومان در 77هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 7واحد رشد کرد و در ارتفاع 17هزار و 924واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و سنگ آهن گهر زمین شد و در مقابل شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی مارون و پتروشیمی تندگویان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

پیش‌نویس قانون بازار سرمایه در تعارض با سند تحول قضایی است- اخبار بازار سهام | بورس - | ""
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا