اخبار بورسی

افت شاخص بورس برای دهمین روز معاملاتی متوالی- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از یک میلیارد و 476میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر یک هزار و 621میلیارد تومان در بیش از 182هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 9هزار و 151واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 240هزار و 759واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های تامین سرمایه امین، لبنیات پاک و بانک پاسارگاد با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

عرضه اولیه سهام یک شرکت سه‌شنبه این هفته در فرابورس- اخبار بازار سهام | بورس - | ""

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 2381واحد، کل (هم‌وزن) 936واحد، قیمت (هم‌وزن) 610واحد، آزاد شناور 9697واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب 7191 و 16799 واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 793میلیون ورقه به‌ارزش 6میلیارد و 619میلیون تومان در 83هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 72واحد افت کرد و در ارتفاع 17هزار و 852واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های توسعه مسیر برق گیلان، برق و انرژی پیوند گستر پارس و مدیریت انرژی امید تابان هور بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

شاخص بورس 39 هزار واحد رشد کرد- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا