اخبار

اعلام زمان پرداخت وام به واحدهای آسیب‌دیده از کرونا

لطفا برای مشاهده آخرین اخبار بورسی به کانال تلگرام بورس سیگنال مراجعه نمایید.

به گزارش بورس سیگنال، عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: مقرر شده بود ۷۵ هزار میلیارد تومان از طریق سیستم بانکی، به کسانی که از بیماری کرونا آسیب دیده‌اند و همچنین به صورت وام قرض‌الحسنه به مردم پرداخت شود.

وی افزود: ۱۹ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر وام قرض الحسنه یک میلیون تومانی را دریافت کرده‌اند و وزارت کار در حال بررسی مشخصات و اطلاعات افرادی است که به هر دلیلی نتوانسته اند این وام را دریافت کنند.

همتی گفت: در خصوص بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا نیز در بانک مرکزی و وزارت رفاه جلسات مشترکی داشتیم و هفدهم اردیبهشت پیامکی برای این افراد ارسال خواهد شد و تا ۲۰ اردیبهشت پرونده‌های آن‌ها دریافت و بررسی خواهد شد و از اواخر اردیبهشت آغاز به پرداخت ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد ۱۲ درصد به این بنگاه‌ها خواهیم کرد.

وی افزود: این میزان وام به بنگاه‌هایی تعلق می‌گیرد که نیروی کار خود را حفظ کرده‌اند و به ازای هر نیروی کار که حفظ کرده باشند ۱۲ میلیون تومان به ازای هر سه ماه تعلق می‌گیرد.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: شاخص بهای تولیدکننده در فروردین به عدد منهای ۸ دهم درصد رسید که در اسفند حدود یک و ۶ دهم درصد بود و ۲ و ۴ دهم درصد نسبت به اسفند در فروردین کاهش داشته است.

همتی گفت: شاخص بهای تولید کننده نسبت به فروردین سال گذشته حدود ۲۰ درصد رشد داشته است.

وی افزود: کاهش شاخص بهای تولیدکننده نشاندهنده کاهش تورم انتظاری است و امیدواریم بتوانیم این روند را ادامه دهیم و روند بازار پول و بازار سرمایه نیز نشان می‌دهد که در آینده خواهیم توانست تورم را بهتر کنترل کنیم.

 

منبع: مهر

خروج فولاد از بورس کالا به مصلحت نیست- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − هفت =

دکمه بازگشت به بالا