اخبار ارز دیجیتال

اطلاعیه و اتفاقات مهم صرافی‌های ارز دیجیتال؛ ۱۱ دی ۱۴۰۱

اطلاعیه و اتفاقات مهم صرافی‌های ارز دیجیتال؛ ۱۱ دی ۱۴۰۱

صرافی‌های رمز ارز در سراسر دنیا روزانه برنامه‌ها و کمپین‌های متنوعی را با ارائه محصولاتشان به کاربران خود عرضه می‌کنند. در ادامه این مطلب جزییات اطلاعیه‌های هر صرافی را جداگانه توضیح می‌دهیم. در انتهای این پست نیز جدولی از جدیدترین رمز ارزها و بازارهای متنوع ریالی و دلاری اضافه شده به صرافی‌ها آورده شده است.


این پست توصیه سرمایه گذاری نیست و صرفا بازتاب اخبار صرافی‌های رمز ارز است.


صرافی رمزینکس

‌بازار معاملاتی گالا/ریال فعال شد

 • جزئيات: صرافی رمزینکس از فعال شدن بازار معاملاتی گالا/ریال خبر داد و نوشت با توجه به تکمیل فرایند بازخرید گالا، بازار ریالی این رمزارز هم‌ ‌اکنون باز است.

اطلاعیه تبدیل و تغییر نام تجاری (MFT) به (HIFI)

 • جزئيات: صرافی رمزینکس اعلام کرد با توجه به طرح تبدیل توکن‌های Mainframe (MFT)، تغییر نام و برندسازی مجدد به Hifi Finance (HIFI)، برداشت و واریز این توکن در تاریخ ۲ ژانویه (۱۲ دی) در رمزینکس بسته خواهد شد. شایان ذکر است رمزینکس تمام موجودی MFT کاربران را بازیابی کرده و توزیع رمزارز HIFI را به نسبت یک صدم (0.01) MFT لحاظ خواهد کرد.

صرافی تبدیل

قابلیت کمک‌های خیرخواهانه با رمزارز در صرافی تبدیل فراهم شد

 • جزئيات: صرافی تبدیل اعلام کرد در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود، همکاری با ۴ خیریه‌ پیام امید، انجمن اتیسم ایران، رامونا و سیمرغ را شروع کرده است و حمایت از این خیریه‌ها را با استفاده از «کیف پول تبدیل» انجام می‌دهد. در این راستا این صرافی از تاریخ ۱٠ دی، بستری را فراهم نموده تا هموطنان بتوانند از طریق خیریه‌های سیمرغ، رامونا، پیام امید و انجمن اتیسم ایران حمایت‌های خود را در قالب تومان و ارز دیجیتال انجام دهند.

صرافی پنکیک سواپ

توکن سوزی هفتگی توکن کیک

 • جزئيات: صرافی پنکیک سواپ در توکن‌سوزی هفتگی توکن کیک (Cake)، ۶٬۸۰۸٬۷۰۲ واحد کیک معادل ۲۲ میلیون دلار را سوزاند.

قابلیت کسب سود از استخر و فارم PRIMAL

 • جزئيات: صرافی پنکیک سواپ اعلام کرد قابلیت فارم جفت ارز PRIMAL-BUSD و استیکینگ PRIMAL در استخر این صرافی فعال شده است. برای مشاهده جزئيات وب سایت صرافی پنکیک سواپ را مطالعه کنید.

کاهش صدور توکن‌ کیک

 • جزئيات: در ژانویه ۲۰۲۲ (تیر ۱۴۰۱) صرافی پنکیک پیشنهاد کاهش انتشار توکن کیک در فارم‌ها و استخرها را به رای گذاشت که در نهایت این پیشنهاد به تصویب رسید. بر اساس این پیشنهاد از این پس تعداد کیک سوزانده شده در هر بلاک از تعداد کیک‌های مینت شده بیشتر خواهد بود.

صرافی کوکوین

پشتیبانی کوکوین از ایردراپ توکن APENFT

 • جزئيات: صرافی کوکوین اعلام کرد از نوزدهمین برنامه ایردراپ NFT برای دارندگان رمزارزهای TRX ،WIN ،BTT ،JST پشتیبانی می‌کند.

راه‌اندازی معاملات USDT Margined برای رمزارز TON

 • جزئيات:‌ صرافی کوکوین اعلام کرد برای رمزارز تون کوین (TON) معاملات USDT Margined راه‌اندازی کرده است. این معاملات دائمی (Perpetual) هستند و تنها با لوریج ۱ ارائه می‌شوند.

راه‌اندازی سرمایه‌گذاری دوگانه برای BNB

 • جزئيات: صرافی کوکوین اعلام کرد امکان کسب سود از BNB به روش Dual Investment را فراهم کرده است.

پشتیبانی از دور دوم ایردراپ لونا

 • جزئيات: صرافی کوکوین اعلام کرد در ژانویه ۲۰۲۳ (دی ۱۴۰۱) دور دوم ایردراپ‌های توکن LUNA را بین دارندگان تراکلاسیک (LUNC) و تراکلاسیک یو اس دی (USTC) توزیع خواهد کرد. برای دومین ایردراپ توکن‌های جدید ترا (LUNA) اسنپ شات به شرح زیر تهیه می‌شود:
  • ارتفاع بلاک قبل از حمله تراکلاسیک: ۷,۵۴۴,۹۱۰ (۱۴:۵۹:۳۷ در ۷ می ۲۰۲۲ به وقت جهانی (۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰)
  • ارتفاع بلاک پس از حمله تراکلاسیک: ۷,۷۹۰,۰۰۰ (۱۶:۳۸:۰۸ در ۲۶ می ۲۰۲۲ به وقت جهانی (۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۱:۵۲)

صرافی بای بیت

کارمزد صفر به مناسبت سال نو

 • جزئيات: صرافی بای بیت اعلام کرد به مناسب سال جدید میلادی از ۲۶ دسامبر به مدت ۷ روز (تا ۳ ژانویه مصادف با ۱۳ دی) کلیه کارمزدهای این صرافی صفر خواهند بود.

پشتیبانی از دور دوم ایردراپ لونا

 • جزئيات: صرافی بای بیت اعلام کرد در ژانویه ۲۰۲۳ (دی ۱۴۰۱) دور دوم ایردراپ‌های توکن LUNA را بین دارندگان تراکلاسیک (LUNC) و تراکلاسیک یو اس دی (USTC) توزیع خواهد کرد.

صرافی وان اینچ

راه‌اندازی برنامه تشویقی برای Resolverها

 • جزئیات: چندی پیش صرافی وان اینچ از راه‌اندازی به‌روزرسانی فیوژن خبر داد که به کاهش کارمزدهای سواپ کمک می‌کند. اما این به‌روز رسانی می‌تواند انگیزه حل‌کننده‌ها (Resolvers) در این صرافی را پایین بیاورد. به این دلیل صرافی وان اینچ اقدام به راه‌اندازی برنامه تشویقی برای ریزالورها کرد. مطابق این برنامه برای جبران گسی که آن‌ها برای سفارشات فیوژن کاربران پرداخت کرده‌اند، بنیاد وان اینچ ۱۰ میلیون توکن وان اینچ را به عنوان بازپرداخت گس بین آن‌ها توزیع می‌کند.
 • ریزالورها در صرافی وان اینچ کسانی هستند که سفارش‌های معطل مانده را با حذف الگوریتم حداقل کردن گس فی و (پرداخت گس بیشتر) پر می‌کنند. برای تبدیل شدن به ریزالور باید توکن‌های وان اینچ را استیک کرد و همچنین مقدار مشخصی توکن 1inch به قرارداد feebank واریز نمود.

صرافی بایننس

پشتیبانی از RSA API keys

 • جزئيات: صرافی بایننس اعلام کرد پشتیبانی از کلیدهای API از نوع RSA (ریوست-شامیر-آدلمن) را اضافه کرده است. بر اساس رمزگذاری نامتقارن، کاربران اکنون می‌توانند کلید عمومی جفت کلید RSA API خود را در بایننس ثبت کنند و از کلید خصوصی مربوطه برای ایجاد درخواست‌های API امضا شده استفاده کنند.

اضافه شدن Binance-Peg BUSD به شبکه ترون

 • جزئيات: صرافی بایننس اعلام کرد Binance-Peg BUSD به شبکه ترون اضافه شده است و واریز و برداشت‌های آن در این شبکه فعال شده است. کاربران اکنون می‌توانند BUSD و Binance-Peg BUSD را در شبکه‌های اتریوم، BNB Chain، آوالانچ، پالیگان و ترون انتقال دهند.

کاربران ایرانی توجه داشته باشند به دلیل آنکه کشور ایران در لیست OFAC قرار دارد، هیچ سازمانی به صورت قانونی اجازه خدمات‌دهی به کاربران ایرانی را ندارد لذا اکثر صرافی‌های خارجی احراز هویت را برای کاربران ایرانی محدود کرده اند. احراز هویت با پاسپورت ایرانی در صرافی های خارجی به مثابه بسته شدن حساب شما می باشد. پس احتمال از دست رفتن سرمایه کاربران در این صرافی‌ها وجود دارد. توصیه می‌شود از این صرافی‌ها با احراز هویت ایرانی استفاده نکنید.

رمز ارزها و بازارهای معاملاتی زیر به لیست سرویس‌های صرافی‌های داخلی و خارجی ارز دیجیتال اضافه (و از آن‌ها حذف) شده‌اند:

صرافی رمز ارز جدید بازار اسپات رمزارزهای حذف شده
گیت AST/USDT WND
کوکوین TEM
hiFLUF
TEM/USDT
hiFLUF/USDT
بایننس ATA/BNB, GLM/ETH, KSM/ETH, LOOM/ETH, REI/ETH, STMX/ETH, STRAX/ETH, TROY/BNB

(کراس مارجین) ATA, DEXE, HIGH, STPT و WAN

 • قیمت تتر در کدام صرافی ارز دیجیتال ایرانی پایین‌تر است؟

برای دریافت به‌روزترین اطلاعات از قیمت ارزهای دیجیتال مختلف پیشنهاد می‌کنیم از سرویس «مقایسه قیمت فروش و خرید ارز دیجیتال در صرافی‌ها» در وب‌سایت میهن بلاکچین دیدن کنید.

میهن بلاکچین

منبع

ویتالیک بوترین کتاب «اثبات سهام» خود را منتشر می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 4 =

دکمه بازگشت به بالا