اخبار ارز دیجیتال

اطلاعیه صرافی‌های ایرانی در مورد USDC و DAI

اطلاعیه صرافی‌های ایرانی در مورد USDC و DAI

همان‌طور که احتمالا در جریان هستید ورشکستگی بانک سیلیکون ولی که نگه‌دارنده ۳.۳ میلیارد دلار از پشتوانه استیبل کوین شرکت سیرکل (USDC) بود، باعث وحشت هولدرهای USDC و از دست رفتن برابری آن با دلار آمریکا شد. همچنین استیبل کوین DAI که بخش عمده‌ای از پشتوانه آن استییبل کوین USDC است برابری خود با دلار آمریکا را از دست داده است. این موضوع باعث شده است صرافی‌های داخلی فضای کریپتو برای آگاهی کابران خود در مورد شرایط پیش رو اطلاعیه‌هایی صادر کنند که در ادامه از آن‌ها مطلع می‌شوید.

برای پیگیری لحظه‌ای ماجرای دیپگ شدن USDC و DAI توصیه می‌شود پوشش زنده میهن بلاکچین را دنبال کنید.

این مطلب به صورت مداوم به‌روزرسانی می‌شود.

صرافی نوبیتکس

توصیه به خودداری از جابجا کردن دارایی‌ها در شبکه اتریوم تا به پایداری رسیدن شبکه

 • جزییات: صرافی نوبیتکس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد با توجه به وقایع پیش آمده در دنیای رمزارز به ویژه تحت تاثیر قرار گرفتن استیبل کوین‌های DAI و USDC، وضعیت شبکه اتریوم ناپایدار شده است و کارمزدهای انتقال به شدت بالا رفته است. بنابراین اکیدا توصیه می‌شود از انتقال دارایی تا زمان رسیدن به پایداری نسبی خودداری فرمایید. همچنین توصیه می شود با مطالعه و رصد کامل و لحظه ای وقایع دنیای رمزارز، تصمیمات لازم را اخذ نمایید.

صرافی بیت‌پین

توصیه به خودداری از خرید و فروش هیجانی DAI و USDC

 • جزییات: صرافی بیت‌پین در اطلاعیه‌ای اعلام کرد با توجه به اخبار مربوط استیبل‌کوین‌های دای (DAI) و یو اس دی کوین (USDC) و روند کاهشی ارزش آن‌ها، فعلا معاملات این رمزارزها در وضعیت هشدار قرار دارد؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای حفظ ارزش دارایی‌تان اگر در فکر خرید و فروش هیجانی هستید، فعلا کمی دست نگه دارید. این نکته هم در نظر داشته باشید که در صورت ادامه همین روند، ممکن است به زودی خرید و فروش این رمزارزها در بیت‌پین غیرفعال شوند.

صرافی تبدیل

غیر فعال شدن برداشت برخی رمزارزها از طریق شبکه اتریوم تا به پایداری رسیدن شبکه

 • جزییات: صرافی تبدیل اعلام کرد به دلیل اتفاقات رخ‌داده برای استیبل کوین‌های DAI و USDC و بالا رفتن تقاضای انتقال آن‌ها بر بستر شبکه اتریوم، وضعیت این شبکه ناپایدار است. این موضوع سبب افزایش چشمگیر کارمزدهای انتقال بر روی این شبکه شده است. همچنین امکان برداشت از طریق شبکه اتریوم برای برخی رمزارزها تا اطلاع ثانوی و برقراری پایداری نسبی غیرفعال می‌باشد. بنابراین توصیه می‌شود از انتقال دارایی خود تا زمان رسیدن شبکه به وضعیت پایدار خودداری نمایید.

صرافی اکسکوینو

توصیه به خودداری از جابجا کردن دارایی‌ها در شبکه اتریوم تا به پایداری رسیدن شبکه

 • جزییات: صرافی اکسکوینو در اطلاعیه‌ای اعلام کرد به دنبال اتفاقات پیش آمده برای استیبل‌کوین‌های DAI و USDC و اط دست رفتن برابری آن‌ها با دلار، شبکه اتریوم در حال حاضر وضعیت ناپایداری پیدا کرده است و کارمزد انتقال در این شبکه به شدت افزایش یافته است. توصیه می‌کنیم تا حد امکان و تا زمان بازگشت ثبات این شبکه اقدام به انتقال دارایی‌های خود نکنید.

صرافی رمزینکس

توصیه رمزینکس نسبت به جابه‌جایی رمزارزهای USDC و DAI

 • جزییات: رمزینکس در اطلاعیه خود عنوان داشت با توجه به اخبار منتشر شده پیرامون ورشکستگی بانک سیلیکون ولی (Silicon valley) و مسدود شدن بخشی از دارایی‌های استیبل‌کوین‌های دای (DAI) و یواس‌دی‌سی (USDC) که باعث عدم ثبات قیمت این ارزها شده است به موارد زیر توجه بفرمایید:
 • برای جلوگیری از ضرر از معاملات هیجانی پرهیز کنید.
 • در انجام معاملات خود مدیریت ریسک را در نظر بگیرید.
 • توصیه می‌شود با مطالعه و بررسی اخبار بازار رمزارزها، تصمیمات لازم را اتخاذ بفرمایید.

صرافی او ام پی فینکس

هشدار درباره ناپایداری وضعیت استیبل کوین USDC

 • جزییات: صرافی او ام پی فینکس در اطلاعیه خود عنوان داشت با توجه به وقایع پیش آمده در دنیای ارزهای دیجیتال و تحت تأثیر قرار گرفتن استیبل کوین‌ USDC، معاملات این رمزارز در وضعیت پرریسک و هشدار قرار گرفته است. همچنین، وضعیت شبکه اتریوم به حالت ناپایدار رسیده و کارمزدهای انتقال با افزایش شدید مواجه شده است.
 • در صورت ادامه روند فوق، امکان دارد خرید و فروش این استیبل‌کوین در صرافی اوام‌پی فینکس غیرفعال شود. در نتیجه، توصیه می‌شود از معامله و انتقال دارایی‌های خود تا زمان رسیدن به پایداری نسبی بازار خودداری کرده و با مطالعه کامل و لحظه‌ای اخبار، تصمیم بگیرید.

صرافی تریتکس

غیرفعال شدن معاملات USDC و DAI

 • جزییات: صرافی تریتکس در اطلاعیه خود عنوان داشت به علت ناپایداری استیبل کوین‌های DAI و USDC، تمامی معاملات و واریز و برداشت این رمز‌ارزها تا اطلاع ثانوی در تریتکس غیرفعال است.

صرافی توایکس

هشدار درباره ناپایداری وضعیت استیبل کوین USDC

جزییات: صرافی توایکس در اطلاعیه خود عنوان داشت با توجه به وقایع پیش آمده، وضعیت شبکه اتریوم به حالت ناپایدار رسیده و کارمزدهای انتقال به شدت بالا رفته است. بنابراین اکیداً توصیه می‌شود از انتقال دارایی تا زمان رسیدن به پایداری نسبی خودداری فرمایید.

منبع

نظرات فعالان صنعت رمزارز درباره فروپاشی بانک‌های دوستدار ارزهای دیجیتال
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

nobitex
دکمه بازگشت به بالا