اخبار ارز دیجیتال

استقبال بازی محبوب GTA از بلاکچین!

استقبال بازی محبوب GTA از بلاکچین!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

سه مدیرارشد شرکت‌های سازنده بازی‌های بلاکچینی معتقد هستند که تنها زمانی که استودیوهای بزرگ فعال در زمینه ساخت بازی قابلیت‌های این فناوری را درک کنند دیدگاهشان در مورد این فناوری تغییر خواهد کرد.
در ماه جولای سال گذشته، استودیو  Mojang Studios  توسعه‌دهنده بازی  Minecraft، استفاده از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)  و فناوری بلاک چین را ممنوع اعلام کرد.
در ماه نوامبر، شرکت Rockstar Games وب سایت خود را به‌روز کرد و مشخص شد که سرورهای اختصاصی برای بازی Grand Theft Auto V  دیگر نمی‌توانند از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) استفاده کنند.
اما والتر لی، مدیر توسعه بازی در شبکه  BNB، ادعا می‌کند که این ممنوعیت‌ها ارتباطی با فناوری بلاکچین عمومی ندارند و بیشتر با فعالیت‌های NFT مرتبط است. او معتقد است در صورتی که قوانین بیشتری برای تضمین ایمنی بازیکنان اعمال شود، استودیوهای بزرگ و فعال در این صنعت بیشتر به این فناوری تمایل نشان خواهند داد. او گفت:

هنوز در زمینه آموزش و مقررات در حوزه Web3 کمبودهایی وجود دارد. بنابراین، برخی از کاربران و شرکت‌ها در حال حاضر نسبت به مزایا و کلاهبرداری‌هایی که اغلب می‌تواند با آن مرتبط باشد، اطلاعات چندانی ندارند.

لی معتقد است که تقاضای گیمرها در نهایت منجر به استفاده هر چه بیشتر از فناوری بلاکچین در شرکت‌های سازنده بازی‌ها خواهد شد.
گرانت هیزلی مدیر اجرایی شرکت واگیو گیمز که در زمینه توسعه بازی‌های موبایل و Web3 فعالیت دارد بیان کرده است که فقط یک مورد موفق در بازی‌های بلاکچینی کافی‌ است تا زمینه گسترش استفاده از این گونه بازی‌ها در جامعه دوستداران بازی به وجود آید.
جاستین هولوگ، مدیر اجرایی استودیوی بازی‌سازی  Immutable، معتقد است که به دلیل اینکهNFT ها و ارزهای دیجیتال مالکیت دارایی‌های دیجیتال را از شرکت‌ها به بازیکنان انتقال می‌دهند، این مورد دلیلی برای عدم پذیرش در میان جامعه تولیدکننده بازی‌ها است.
او گفت GTA V  به سودآورترین محصول سرگرمی در تاریخ تبدیل شد و این مسلم است که بخش قابل‌توجهی از این سود ناشی از خرید درون برنامه‌ای است که با ارز درون بازی انجام شده است.
مایکروسافت نیز مدتی پیش پرداخت‌های درون برنامه‌ای را در Minecraft ایجاد کرد. قابل درک است که هر دو شرکت بخواهند به دلایل مالی کنترل کاملی بر خرید درون برنامه‌ای خود داشته باشند.
طبق گزارش سال 2020 که توسط شرکت تحقیقات بازار Junpier Research انجام شد، باکس‌های جایزه و سایر ویژگی‌های مرتبط با پرداخت درون برنامه‌ای تا سال 2025 برای شرکت‌های بازی‌سازی 20 میلیارد دلار سود به همراه خواهد داشت.
هالوگ گفت:

در هر صورت، می‌توان این موارد را این‌گونه تفسیر کرد که هر دو شرکت تصدیق می‌کنند که NFTها و رمزارزها دارایی‌های باارزشی هستند که به طور بالقوه می‌توانند مدل کسب‌وکارشان را تهدید کنند.

او فکر می‌کند که احتمالاً استودیوهای اصلی بازی‌سازی با تکنولوژی بلاکچین همکاری خواهند کرد، اما در آغاز، احتمالاً با اضافه کردن پشتیبانی از رمزارزها به عنوان روش پرداخت برای بازی‌ها و خدماتشان، شروع خواهند کرد. او این احتمال را نیز در نظر می‌گیرد که استودیوهای اصلی بازی‌سازی به طور کامل به تکنولوژی بلاکچین بپیوندند.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!
ثبت ناممنبع

کوین تلگراف

منبع

برایان آرمسترانگ: تمرکز اصلی کوین‌بیس در شرایط کنونی بازار بر روی استیکینگ رمزارزها است
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا