اخبار ارز دیجیتال

استخراج بیت کوین از صنعت بازی انرژی کمتری مصرف می‌کند

استخراج بیت کوین از صنعت بازی انرژی کمتری مصرف می‌کند

داده‌های ارائه شده توسط یک گزارش نشان می‌دهد که هرچند مصرف انرژی بر اثر استخراج بیت کوین طی چند سال گذشته به‌طور قابل توجهی رشد پیدا کرده، اما این صنعت در مجموع انرژی کمتری در مقایسه با بخش بازی‌های ویدیویی و صنایع مطرح دیگر مصرف می‌کند.

طبق گزارش منتشر شده توسط Arcane Research، در حال حاضر سالانه حدود 100 تراوات ساعت برق توسط صنعت استخراج بیت کوین استفاده می‌شود. به بیان دقیق‌تر، این رقم حدود 0.06 درصد از کل نیازهای انرژی جهان را تشکیل می‌دهد که بسیار ناچیز است.

نمودار زیر، میزان مصرف انرژی توسط ماینرهای بیت‌کوین را در مقابل برخی دیگر از صنایع نشان می‌دهد:

همانطور که در چارت بالا قابل مشاهده است، صنعت بازی‌های ویدیویی حدود 105 تراوات ساعت در سال انرژی مصرف می‌کند که این میزان کمی بیشتر از صنعت استخراج بیت‌کوین است.

از سوی دیگر، صنعت استخراج طلا به برق بسیار بیشتری نیاز دارد، زیرا مصرف انرژی سالانه آن در حال حاضر حدود 240 تراوات ساعت است، یعنی حدودا 2.5 برابر بیشتر از انرژی مورد نیاز برای استخراج BTC. به همین ترتیب، طبق این گزارش صنعت تولید کاغذ مصرف انرژی سرسام‌آوری دارد و در سال به 2361 تراوات ساعت می‌رسد؛ یعنی چیزی معادل 10 برابر استخراج طلا و 24 برابر استخراج بیت‌کوین.

نکات قابل توجه درباره مصرف برق صنعت استخراج بیت کوین

در ادامه این گزارش به چند نکته کوتاه اشاره شده که نشان می‌دهد روش مصرف انرژی در صنعت استخراج بیت کوین با سایر صنایع متفاوت است.

c

نکته اول اینکه حدود 80 درصد عملیات ماینینگ تنها از طریق برق تامین می‌شود. با این وجود ماینرها انگیزه زیادی پیدا می‌کنند تا با کمترین میزان انرژی ممکن کار کنند یا به مناطقی بروند که برق قیمت پایین‌تری دارند.

نکته دیگری که به آن اشاره شده اینکه ماینینگ یک فعالیت موقعیت محور است، به این معنا که ماینر می‌تواند تقریبا در هر مکانی کار خود را انجام دهد. بنابراین می‌تواند از منابع انرژی استفاده کند که توسط هیچ‌کس دیگری در حال استفاده نیست.در نهایت، ماینرهای بیت کوین می‌توانند دستگاه‌های خود را در هر زمانی روشن یا خاموش کنند و همچنین آن‌ها حتی می‌توانند وات به وات مصرف خود را تنظیم کنند.

منبع

قیمت بیت‌کوین از ۵۲ هزار دلار فراتر رفت - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

دکمه بازگشت به بالا