اخبار ارز دیجیتال

استخراج “بیت‌کوین” به مرور زمان کثیف‌تر و ردپای کربن آن بیشتر شده است!- اخبار محیط زیست – اخبار اجتماعی “” | “”

استخراج “بیت‌کوین” به مرور زمان کثیف‌تر و ردپای کربن آن بیشتر شده است!- اخبار محیط زیست – اخبار اجتماعی تسنیم | بورس سیگنال “”

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، استخراج یا تولید بیت‌کوین از مقادیر عظیم الکتریسیته عمدتاً از سوخت‌های فسیلی، مانند زغال سنگ و گاز طبیعی استفاده می‌کند. طبق مطالعه دانشگاه نیومکزیکو، هزینه‌های زیست‌محیطی ارز دیجیتال “بیت‌کوین” به‌طور تکان‌دهنده‌ای بالا و در حال بدتر شدن است. کارشناسان گزارش می‌دهند که انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از استخراج بیت‌کوین، با مقادیر انتشار ناشی از تولید گاز طبیعی یا گوشت گاو قابل مقایسه است.

پروفسور بنجامین آ.جونز گفت: ما هیچ مدرکی دال بر پایدارتر شدن استخراج بیت‌کوین در طول زمان پیدا نکردیم و در عوض، نتایج ما نشان می‌دهد استخراج بیت‌کوین به مرور زمان کثیف‌تر و آسیب‌ آن به محیط زیست بیشتر شده و ردپای زیست محیطی آن در مسیر اشتباهی حرکت می‌کند.

پروفسور جونز با همکاری پروفسور رابرت برنز و اندرو گودکیند، خسارات آب و هوایی مرتبط با استخراج بیت‌کوین را بین ژانویه 2016 تا دسامبر 2021 تخمین زد؛ کارشناسان دریافتند که تنها در سال 2020، استخراج بیت‌کوین از 75.4 تراوات ساعت برق (TWh) استفاده کرده است که این مقدار بیشتر از برق مصرفی کشور اتریش یا پرتغال در همان سال است!

در این خصوص پروفسور جونز گفت: این امر باعث ایجاد مقادیر زیادی آلودگی هوا و انتشار کربن می‌شود که بر آب و هوای جهانی و سلامت ما تأثیر منفی می‌گذارد. استخراج بیت‌کوین، در برخی موارد، آسیب‌های آب و هوایی را ایجاد کرده که بسیار بیشتر از ارزش مالی آن به عنوان  یک ارز دیجیتال است. مطالعه ما نشان داد که انتشار معادل CO2 از تولید برق برای استخراج بیت‌کوین از سال 2016 تا 2021، 126 برابر شده است.

تخمین‌ها نشان می‌دهد که هر بیت‌کوین استخراج شده در سال 2021، 11.314 دلار خسارت آب و هوایی ایجاد کرده است و مجموع خسارات جهانی آن از 12 میلیارد دلار بین سال‌های 2016 تا 2021 فراتر رفته است. محاسبات همچنین نشان می‌دهد که در ماه مه 2020، هر دلار تولیدشده از بیت‌کوین معادل 1.56 دلار، به شرایط آب و هوای جهانی خسارت وارد کرده است.

انتهای پیام/

منبع

شاخص CPI آمریکا ۶٪ و مطابق انتظار اعلام شد؛ واکنش اولیه قیمت بیت کوین چه بود؟
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هفت =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا