اخبار ارز دیجیتال

ارزش واقعی بیت کوین چقدر است؟ – ارز دیجیتال نیوز

ارزش واقعی بیت کوین چقدر است؟ – ارز دیجیتال نیوز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اخیرا موضوع اصلی مورد بحث در بازارهای مالی به ویژه ارزهای دیجیتال، رکورد تورم در ایالات متحده بود که به بالاترین سطح خود رسید و منجر به آغاز دور دیگری از فروش دارایی‌ها شد. از این رو، مایکل سیلور، مدیرعامل شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژی (MicroStrategy) و یکی از علاقه‌مندان مشهور به کریپتو و بیت کوین، بار دیگر دیدگاه خود را در مورد ارزش واقعی بیت کوین بیان کرد.
به گفته سیلور، با توجه به رکورد ۹/۱ درصدی تورم ایالات متحده و کاهش ارزش سایر ارزهای جهانی حتی با سرعت بیشتری در برابر دلار آمریکا، بسیاری از مردم هنوز نمی‌دانند که ۱ بیت کوین چیزی بیش از ۱ بیت کوین نیست و نرخ آن ارتباطی با ارزهای فیات ندارد. سیلور بیان می‌کند که علی‌رغم فشار شدید ارقام و آمار اقتصادهای کلان بر قیمت‌ بیت‌کوین، ارزش واقعی آن ثابت می‌ماند.
این در حالی است که در حال حاضر، زیان تحقق‌نیافته مایکرواستراتژی از ذخایر بیت کوینی خود بیش از یک میلیارد دلار است. آخرین خریدهای بیت کوینی ثبت‌شده برای مایکرواستراتژی، در مجموع ۴۸۰ بیت کوین به ارزش ۱۰ میلیون دلار بوده است.
شاخص تورم و قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن به ۹/۱ درصد افزایش یافت که بزرگترین افزایش ۱۲ ماهه آن از نوامبر ۱۹۸۱ بوده و در حال حاضر، باعث واکنش شدید و منفی بازارهای مرتبط شده است.

منبع

تحلیل قیمت بیت کوین در بحبوحه بحران اوکراین؛ ارزیابی مدیرعامل صرافی FTX

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − دو =

دکمه بازگشت به بالا