اخبار ارز دیجیتال

احتمال دریافت مالیات رمزارز در سال 1402 – “”

احتمال دریافت مالیات رمزارز در سال 1402 – بورس سیگنال “”

مجازات سخت برای فعالیت غیر قانونی ماینرهای ایرانی

طبق گزارش بازار نیوز ، معاون فناوری سازمان امور مالیاتی ضمن تشریح آخرین وضعیت مالیات‌ستانی از فعالان مرز ارز، گفت:به این موضوع در بودجه سال ۱۴۰۲ اشاره نشده، اما سازمان امور مالیاتی به عددی تخمینی رسیده که به دلیل غیر قابل اتکا بودن برآورد‌ها، نمی‌توان آن را مطرح کرد.

سعید ترکاشوند؛ «افشین خدامرادی» معاون فناوری سازمان امور مالیاتی در گفتگو با بازارنیوز پیرامون تصمیم این سازمان برای اخذ مالیات از فعالان ارز‌های دیجیتال اظهار کرد: سازمان امور مالیاتی طی همکاری مشترک با وزارت نیرو و بانک مرکزی ساز و کاری را برای تحقق این امر در دستور کار خود قرار داده و در حال حاضر نیز تدوین نهایی آن در مراحل پایانی خود به سر می‌برد .

معاون فناوری سازمان امور مالیاتی خاطر نشان کرد: اکنون فقط موضوع مالیات بر عملکرد شامل حال فعالان حوزه رمز ارز می‌شود؛در مراحل بعدی مالیات‌ستانی از فعالان این بخش، مولفه دریافت مالیات بر ارزش افزوده نیز اضافه خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که دولت قرار است از محل اخذ مالیات از رمز ارز‌ها چه مقدار درآمد کسب کند گفت: به این موضوع در بودجه سال ۱۴۰۲ اشاره نشده اما سازمان امور مالیاتی به عددی تخمینی رسیده که به دلیل غیر قابل اتکا بودن برآورد‌ها، نمی‌توان آن را مطرح کرد.

منبع

حرکت جالب سونی در متاورس!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

دکمه بازگشت به بالا