اخبار بورسی

اتحاد بازار سرمایه مانع اصلی انتقال بورس کالا به وزارت صمت- اخبار بازار سهام | بورس – | “”

اتحاد بازار سرمایه مانع اصلی انتقال بورس کالا به وزارت صمت- اخبار بازار سهام | بورس – | بورس سیگنال “”

مجتبی دیبا در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اشاره به این که طرح مجلس برای واگذاری بورس کالا از وزارت اقتصاد به وزارت صمت کار عبس و بیهوده است، گفت: این طرح مجلس اصطلاحا از این جیب به آن جیب کردن است و هیچ سودی هم برای بازار سرمایه ندارد و با این اقدامات در شرایط فعلی قول و زنجیز کردن پای سهام داران را بیشترخواهد کرد.

این تحلیل گر بازار های مالی افزود: در صورتی که کارشناسان اقتصادی بر پایان دادن به قیمت گذاری دستوری و نگاه حاکمیتی بر روی صنایع و شرکت ها تاکید دارند، اما با تصویب شدن این قانون عملا کار برعکس می شود و قیمت گذاری دستوری بیشتر خواهد شد.

دیبا این طرح را رانت زا خواند و گفت: انتقال بورس کالا از وزارت اقتصاد به وزارت صمت قابلیت عاملیت حرکت را از سهام داران و بازی گران سهام خواهد گرفت. این موضوع بر فعالان بورس کالا هم صدق خواهد کرد. در نهایت این طرح آینده بازار سهام را نابود خواهد کرد.

کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که چرا دولت از طریق مجلس می خواهد بورس کالا را به وزارت صمت منتقل کند؟ اظهار داشت: دولت می خواهد با این کار مهر تاییدی از مجلس را کسب کند زیرا طیف مجلس همراه دولت است و در راستای همدیگر حرکت می کنند.

مجتبی دیبا در پایان تاکید کرد: طرح کوچ بورس کالا از وزارت اقتصاد به وزارت صمت موجب اتحاد بازار سرمایه شده است؛ چرا که کلیت بازار سرمایه با آن مخالف است و جلو آن خواهد ایستاد وشاید این طرح از مواردی باشد که تنها اذهان عمومی بتواند جلوی آن را بگیرد.

انتهای پیام./

منبع

جزئیات موافقت شورای عالی بورس با از سرگیری عرضه خودرو در بورس کالا- اخبار بازار سهام | بورس - | ""

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

دکمه بازگشت به بالا