اخبار ارز دیجیتال

اتحادیه اروپا می‌خواهد طرح حذف ناشناسی تبادلات رمزارزی را به رای بگذارد | بورس سیگنال

اتحادیه اروپا می‌خواهد طرح حذف ناشناسی تبادلات رمزارزی را به رای بگذارد | بورس سیگنال

نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا احتمالا به‌زودی به طرحی برای خاتمه دادن به نقل و انتقال ناشناس سرمایه در سیستم‌های رمزارزی رای می‌دهند. انتظار داریم هفته آینده طرحی به رای گذاشته شود که برای مقابله با پولشویی حتی پرداخت‌های کوچک را از حالت ناشناس خارج خواهد کرد.

به گزارش «کوین‌دسک»، قانون‌گذاران کمیته امور اقتصادی اتحادیه اروپا می‌خواهند برای جلوگیری از پولشویی حتی تبادلات کیف پول‌های خصوصی را بررسی کنند و مانع از تبادل پول بین اتحادیه اروپا و مناطقی مثل ترکیه و هنگ کنگ شوند.

بر اساس قوانین فعلی، دریافت‌کنندگان وجه باید به ازای تبادلات مالی بالای 1000 یورو احراز هویت شوند. اما حالا گفته شده که با تصویب قوانین جدید این آستانه از میان خواهد رفت، چرا که چنین آستانه‌ای بی‌معناست و به راحتی می‌توان سرمایه‌های بزرگ را به بخش‌های کوچک تقسیم و جابه‌جا کرد.

اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا احراز هویت را الزامی می‌کند

قانون‌گذاران اروپا با فشار مسئولان بخش مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم ظاهرا پذیرفته‌اند که احراز هویت را برای تمامی پرداخت‌های رمزارزی اجباری کنند. به نظر می‌رسد حتی نمایندگان جناح راست که مخالف حذف ناشناس بودن در حوزه تبادلات مالی هستند، باور دارند که نمی‌توانند رای اکثریت را داشته باشند.

اسناد داخلی اتحادیه اروپا مربوط به تاریخ 5 فروردین نشان می‌دهد که قانون‌گذاران از سرویس‌دهندگان رمزارزی درخواست خواهند کرد تا از ثبت یا کمک به تبادل سرمایه‌های مشکوک به پولشویی یا مجرمانه خودداری کنند.

با این حساب، انتقال پول از اتحادیه اروپا به سایر مناطق جغرافیایی مثل آمریکا، جزایر ویرجین بریتانیا، ترکیه، روسیه یا هنگ کنگ به منظور فرار از پرداخت مالیات یا پولشویی بسیار سخت می‌شود و حتی شاید دیگر ممکن نباشد.

«آسیتا کانکو»، یکی از قانون‌گذاران ارشد پارلمان اروپا که دیدگاه‌های نمایندگان را بیان می‌گوید، سه‌شنبه گفت می‌خواهد این قانون را برای کیف پول‌های خصوصی هم اجرا کند. با این حال، ابهامات زیادی درباره چگونگی اجرای این سازوکار و بررسی تبادلات مالی خصوصی وجود دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − نه =

دکمه بازگشت به بالا