اخبار

ابهام در ارزش و زمان واریز سود سهام عدالت/ هیچکس پاسخگو نیست- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، نحوه آزادسازی سهام عدالت در سالجاری در حالی مورد انتقاد جدی کارشناسان است که این روزها خبری از پرداخت سود این سهام هم نیست و این موضوع سرگردانی مضاعفی را به سهامداران عدالت تحمیل کرده است.

این در حالی است که گویا افرادی که روش مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند قرار است به میزان سهامی که در زمان مجمع سالیانه شرکت‌های سرمایه‌پذیر، سهامدار بوده‌اند، سود سهام عدالت بگیرند و این سود از طریق شماره شبای اعلامی آنها به حسابشان واریز شود؛ هر چند که هنوز خبری از زمان واریز این سود نیست.

در مقابل سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند برای دریافت سود سهام خود نیاز به اقدام خاصی ندارند و قرار شده شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی نسبت به وصول سود 36 شرکت بورسی و فراقبورس پرتفوی سهام عدالت اقدام می‌کنند و به صورت تجمیع شده، این سود به حساب سهامداران واریز ‌شود.

این در حالی است که از زمان و میزان این سود نیز خبری نیست و نکته جالب‌تر این که معلوم نیست سود مجامع 13 شرکت غیربورسی سبد سهام عدالت چگونه دریافت و به حساب سهامدارن واریز خواهد شد.

با وجود این به تازگی معاون اقتصادی اداره کل اقتصاد استان خراسان جنوبی از برگزاری نخستین مجمع سالانه و فوق العاده شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت این استان بعد از حضور در بورس تهران در روز 30 دی خبرداده و گفته سهامداران برای بهره‌مندی از سود سهام و همچنین مشارکت در فرایند انتخاب هیات مدیره باید در سامانه سجام ثبت‌نام کنند.

آن طور که محمد بهروزی وعده داده است انتظار می‌رود سود این شرکت تا دهه فجر یا تا قبل از پایان سال از طریق سجام به حساب سهامداران واریز شود.

اما نکته جالب در این میان این است که عدم مشخص بودن نحوه آزادسازی و قیمت سهام و زمان فروش سهام عدالت افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، در کنار عدم پذیرش و معامله تمامی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در بورس، نامشخص بودن ارزش و زمان واریز سود سهام عدالت و همچنین کاهش ارزش این سهام دست به دست هم داده تا سیاست سهام عدالت به اهداف خود نرسد و در این میان هیچ کس هم پاسخگوی این مشکلات نیست.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

سخنگوی دولت: حمایت از بورس همچنان در دستور کار دولت است- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

دکمه بازگشت به بالا