اخبار ارز دیجیتال

آیا بیت کوین به جایگزینی برای طلا تبدیل شده است؟

آیا بیت کوین به جایگزینی برای طلا تبدیل شده است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

داده‌های جدید نشان می‌دهند که بازار نزولی اخیر تأثیر قابل‌توجهی بر عرضه بیت‌ کوین نداشته است. به گزارش شرکت تحلیلی Glassnode، حدود ۴۸٫۲۵ درصد از عرضه کل بیت‌ کوین در بیش از دو سال گذشته جابه‌جا یا معامله نشده است. مقدار بیت کوین جابه‌جا نشده با توجه به مقدار بیت کوین نقدنشده از کیف پول‌ها در یک دوره معین در مقایسه با عرضه کل آن، به دست می‌آید.
به گفته کارشناسان، ثابت بودن تقریباً نیمی از عرضه کل بیت ‌کوین برای بیش از دو سال را می‌توان به روش‌های مختلفی تفسیر کرد، از جمله حرکت رو به جلوی این رمزارز برای تبدیل شدن به طلای دیجیتال و در نتیجه، ذخیره‌سازی ارزش. این یک پیشرفت قابل‌توجه برای بیت کوین و کل بازار ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود؛ چرا که سطح بالای اعتماد به این صنعت در بین سرمایه‌گذاران را نشان می‌دهد.
بر اساس داده‌های تاریخی، انتظار می‌رفت که با رسیدن بیت کوین به بالاترین سطح تاریخی خود در سال ۲۰۲۱، اکثر هولدرها ذخایر خود را نقد کنند. ولی چنین اتفاقی نیفتاد و جالب اینجاست که بازار نزولی اخیر هم، فرصتی را برای سرمایه‌گذاران بلندمدت فراهم کرد تا در کف قیمتی اقدام به خرید کنند. در همان بازه زمانی، بیت کوین همچنین شاهد افزایش پذیرش خود از سوی سازمان‌ها نیز بود که با اهداف بلندمدت وارد بازار این ارز دیجیتال شدند.
البته، لازم به ذکر است که در برخی موارد، فوت مالک یا از دست دادن دسترسی به کلیدهای خصوصی نیز می‌تواند باعث شود که سرمایه‌گذاران دیگر به بیت کوین‌های خود دسترسی نداشته باشند و در نتیجه، تعداد BTCهای جابه‌جانشده افزایش یابد.


منبع

فاین بولد

منبع

شکایت کیفای علیه سلسیوس؛ سلسیوس به اجرای طرح پانزی و کلاه‌برداری از مشتریان متهم شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

دکمه بازگشت به بالا