اخبار اقتصادی

آغاز فعالیت سامانه ثبت‌نام خودروهای داخلی برای جاماندگان از دوشنبه- اخبار صنعت و تجارت – | “” | خبرگزاری “” | “”

آغاز فعالیت سامانه ثبت‌نام خودروهای داخلی برای جاماندگان از دوشنبه- اخبار صنعت و تجارت – | بورس سیگنال “” | خبرگزاری تسنیم | بورس سیگنال “”

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت، گفت: متقاضیان خودروی داخلی که در قالب طرح یکپارچه تخصیص خودرو در روزهای 20 تا 23 اسفند سال قبل حساب وکالتی 100 میلیون تومانی به نام سازمان حمایت افتتاح کرده‌اند، چنانچه از 26 تا 29 اسفند نتوانسته‌اند ثبت‌نام کنند روزهای 7 و 8 فروردین نیز مهلت ثبت‌نام خواهند داشت.

وی ادامه داد: همچنین متقاضیانی که در مهلت یادشده حساب وکالتی افتتاح کرده‌اند اما بانکها اسامی آنها را به سامانه یکپارچه ارسال نکرده‌اند نیز می‌توانند در روزهای 7 و 8 فروردین ثبت‌نام کنند.

قالیباف گفت: ملاک ثبت‌نام در سامانه esalecar.ir در این مرحله فقط و فقط اعلام اسامی متقاضیانی است که حساب وکالتی 100 میلیون تومانی با سازمان حمایت ایجاد کرده‌اند از سوی بانکهاست و بنابراین اگر فردی در سامانه با اشکال مواجه می‌شود باید علت را از بانک خود سؤال کند که چرا اسمش ارسال نشده است.

وی در پاسخ به این سؤال که چه‌زمانی امکان ویرایش متقاضی و تغییر خودروی انتخاب‌شده وجود دارد گفت: پس از ثبت‌نام تمام متقاضیان که تا 8 فروردین به پایان می‌رسد کار بررسی اطلاعات متقاضیان (با توجه به شرایط ذکرشده در طرح) آغاز و فهرست نهایی متقاضیان خودروهای داخلی مشخص خواهد شد و پس از آن امکان ویرایش برای خریداران فعال می‌شود.

مشاور وزیر صمت گفت: در طرح یکپارچه تخصیص خودرو بیش از 950 هزار متقاضی حساب وکالتی با سازمان حمایت افتتاح کرده‌اند (که 880 هزار نفر تا 29 اسفند ثبت‌نام و خودروی خود را انتخاب کردند) اما عده‌ای هم بودند که به‌دلایل مختلف از جمله یکی دانستن طرح فروش ایران‌خودرو با طرح یکپارچه تخصیص خودرو، حساب وکالتی به نام ایران‌خودرو را ایجاد کرده بودند که باید به نام سازمان حمایت تغییر می‌یافت و به همین دلیل حذف شدند.

قالیباف افزود: با توجه به این مسئله وزارت صمت در آخر بهار مجدداً در قالب طرح یکپارچه تخصیص خودرو ثبت‌نام خواهد گذاشت و افراد حذف‌شده در این نوبت می‌توانند کمتر از 3 ماه دیگر جهت خرید خودرو ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام/+

منبع

خودروهای عرضه شده در بورس کالا زودتر از موعد، تحویل می‌شود- اخبار بازار سهام | بورس - | ""

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا