اخبار بورسی

آشتی‌ سهامداران با بورس- اخبار بازار سهام | بورس – | “”

آشتی‌ سهامداران با بورس– اخبار بازار سهام | بورس – | بورس سیگنال “”

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در حالی از ابتدای هفته جاری با ابلاغ بسته حمایتی 10 بندی بورس، وضعیت در تالار شیشه‌ای متعادل و رو به رشد شده است که در جریان معاملات امروز بازار سرمایه، نمادهای معاملاتی متوسط و کوچک نیز روند مثبتی را در پیش گرفتند و به نوعی شاهد متوقف شدن روند خروج پول از بازار سرمایه و همچنین آشتی سهامداران با بورس و برتری خریداران بر عرضه کنندگان هستیم.

بر اساس این گزارش، در سه روز معاملاتی گذشته شاخص بورس در مجموع 27 هزار واحد افزایش را به ثبت رسانده و جای خود را در میانه ارتفاع 1.2 میلیون واحد مستحکم کرده است.

این در شرایطی است که به باور کارشناسان نخستین مقاومت پیش روی شاخص کل بورس، در نقطه یک میلیون و 312 هزار واحد است و با تثبیت جایگاه نماگر بازار سرمایه در این ارتفاع می‌توان گفت بورس وارد یک روند صعودی شده است.

افزون بر این شاخص کل هم وزن هم پس از چند هفته، طی این چند روز در حال تجربه روند صعودی است که به شرط ادامه دار بودن این روند می‌توان وضعیت کلی بازار سرمایه را نیز صعودی دید.

شایان ذکر است از ابتدای هفته جاری بسته 10 بندی حمایت از بازار سرمایه در حالی اجرایی شده که واکنش‌های مثبتی را در بین سرمایه‌گذاران و کارشناسان بویژه در زمینه بیمه سهام در پی داشته است؛ تا جایی که محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس در خصوص انتشار اوراق تبعی به منظور بیمه سبد سهامداران حقیقی گفته یکی از ایراداتی که همیشه به بورس شده این است که بورس از همه ابزارهای در اختیار خود استفاده نمی‌کند. یکی از این ابزارها اوراق تبعی است که ریسک سرمایه‌گذار را کاهش می‌دهد.

جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هم درباره انتشار اوراق تبعی به منظور بیمه سبد سهامداران حقیقی گفته است استفاده از ابزارهای سهام و اوراق می‌تواند در شرایط فعلی بازار سرمایه، کمک کننده باشد و و در کنار رونق بازار، اطمینان خاطر زیادی را به بورس برگرداند.

همچنین احمد راستینه، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه بسته حمایتی از منظر اینکه سرمایه‌های خرد را بیمه کرده و مورد حمایت خود قرار می‌دهد بسیار ارزشمند است، اذعان داشته است، از طرفی سود تضمینی 20 درصد را به عنوان سود پایه سهامداران خرد در بسته حمایتی قرار دارد که دولت را مکلف کرده برای رونق بازار سرمایه از افزایش ظرفیت واحدهای اقتصادی خود در حوزه بورس استفاده کند. ضمن این که این بسته سیاستی دولت جهت‌گیری برای هدایت خرده سرمایه‌ها،حفظ آنها و سهامداران کوچک در بازار سرمایه است که امیدواریم با ایجاد یک صندوق حمایتی از سهامداران فعالی که در طول 10 سال گذشته همواره تلاش کردند با وارد کردن خرده سرمایه‌های خود به رونق بازار سرمایه کمک کنند آنها هم مورد هدف قرار گیرند.

انتهای پیام/

منبع

ایلان ماسک با پیشنهادی متفاوت خواستار پذیرش دوج‌کوین از سوی مک‌دونالد شد | بورس سیگنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

دکمه بازگشت به بالا