اخبار ارز دیجیتال

آدم و حوا قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کردند! – ارز دیجیتال نیوز

آدم و حوا قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کردند! – ارز دیجیتال نیوز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

قیمت بیت کوین (BTC) ممکن است نسبت به اوج ۶۹ هزار دلاری خود در نوامبر ۲۰۲۱، ۷۰ درصد کاهش داشته باشد، اما حرکت بازگشتی آن در سه هفته گذشته، احتمال صعود بیشتر این ارز دیجیتال در سه ماهه سوم سال را افزایش می‌دهد.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان

فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه

بیت کوین به افزایش قیمت ۳۰ درصدی چشم دوخته است!

به گزارش سایت کوین تلگراف، یکی از دلایل این استدلال صعودی، تشکیل یک الگوی تکنیکال به نام کف دوقلوی آدم و حوا (Adam-and-Eve double bottom) در نمودار بیت کوین است. دره V شکل این الگو، آدم و دره ته‌گرد آن، حوا نام دارد. به عنوان یک قانون تحلیل تکنیکال، این الگو معمولاً افزایش قیمتی برابر با حداکثر فاصله بین پایین‌ترین نقطه الگو و خط مقاومت آن، را هدف قرار می‌دهد.

btc-price-can-rise-30-by-october
نمودار کندل چهار ساعته BTC/USD به همراه الگوی آدم و حوا.

با توجه به این، نمودار BTC/USD در حال نزدیک شدن به شکست الگوی آدم و حوا است که سطح ۲۸ هزار دلار تا ۲۸،۵۰۰ دلار را هدف قرار داده است. در صورت دستیابی به این هدف، قیمت بیت کوین در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲، شاهد رشدی ۳۰ درصدی (در مقایسه با سطوح فعلی) خواهد بود.

سیگنال قیمتی متناقض و بیت کوین ۱۶ هزار دلاری!

با این حال و در بازه‌های زمانی بزرگ‌تر، ساختار صعودی آدم و حوا در تضاد با ساختار تکنیکال دیگری است که نشان‌دهنده افت بیشتر قیمت بیت کوین در روزهای آینده است.

این الگوی ادامه‌دهنده که مثلث صعودی نام دارد، زمانی شکل می‌گیرد که قیمت در داخل مقاومتِ خط روند افقی و حمایتِ خط روند افزایشی، تثبیت شود. در صورت تکمیل و تحقق این الگو، قیمت بیت کوین بسته به نقطه شکست می‌تواند به محدوده ۱۶ هزار دلار تا ۲۰ هزار دلار سقوط کند.

btc-price-can-rise-30-by-october
نمودار کندل روزانه BTC/USD به همراه الگوی مثلث صعودی.

منبع

صرافی کوین بیس ارائه مشخصات دریافت کننده تراکنش را در ۳ کشور اجباری کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا