اخبار ارز دیجیتال

آخرین تلاش‌های متا برای نجات متاورس،آیا تلاش‌ها کافی خواهند بود؟

آخرین تلاش‌های متا برای نجات متاورس،آیا تلاش‌ها کافی خواهند بود؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

حرکت جسورانه متا برای گسترش بازی ویدیویی متاورسی خود به نام Horizon Worlds به سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS، نشان‌دهنده تغییر قابل توجه در راهبرد این شرکت است. هدف متا روشن است، صرف نظر از مخاطبانی که دارد، متاورس را برای افراد بیشتری در دسترس قرار دهد. متا معتقد است که چندین روش استفاده از متاورس ارائه و برای کسانی که هدست واقعیت مجازی دارند و یا ندارند، خدمات‌رسانی ‌کند.
با این حال، تحولات اخیر بر برنامه‌های بلندپروازانه متا سایه افکنده است. تحقیقات جارویس جانسون، یک یوتیوبر معروف، نگرانی‌هایی را برانگیخته است: زیرا او متوجه شد که Horizon Worlds پر از کاربران زیر سن قانونی است، که با تغییرات خط‌مشی متا در تناقض است. این امر اثربخشی ویژگی‌های ایمنی پیشرفته متا و ابزارهای نظارت والدین را مورد توجه قرار می‌دهد.
علاوه بر این، تلاش متا برای نجات پروژه Horizon Worlds در زمانی انجام می‌شود که علاقه به متاورس رو‌به‌کاهش است. داده‌های گوگل ترندز کاهش شدید علاقه را از زمان تغییر نام متا از فیس‌بوک نشان می‌دهد و بخش واقعیت مجازی این شرکت، Reality Labs، زیان قابل توجهی را در سال 2022 گزارش کرده است.

Ramzarz۱۰۰ هزار شیبا رایگان!
ثبت نام در آبان تتر رو کامل کن و ۱۰۰ هزار شیبا جایزه بگیر!
شروع کن


معرفی Horizon Worlds بر روی تلفن‌های هوشمند می‌تواند آخرین تلاش متا برای برانگیختن مجدد علاقه به محصول واقعیت مجازی خود باشد. اینکه آیا این گسترش کاربران بیشتری را جذب می‌کند و نگرانی‌ها را کاهش می‌دهد، باید دید. کمپین تبلیغاتی متا قصد دارد واقعیت مجازی را به عنوان یک فناوری عملی فراتر از بازی به تصویر بکشد، اما موفقیت آن در تغییر درک عمومی نامشخص است.
در پایان، حرکت متا برای گسترش Horizon Worlds گامی مهم در جهت دسترسی بیشتر به متاورس است، اما با چالش‌های اساسی از جمله نگرانی‌های امنیتی و کاهش علاقه به مفهوم متاورس مواجه است. اینکه آیا این تلاش می‌تواند جان تازه‌ای به دنیای Horizon و بخش VR متا بدهد، نامشخص است.

منبع

دولت آمریکا ۴۹ هزار واحد بیت کوین‌ توقیفی از سیلک رود را جا به جا کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

دکمه بازگشت به بالا