اخبار اقتصادی

آخرین اخبار سیاسی امروز/ گفت‌وگوی بورل و نخست‌وزیر قطر درباره پرونده هسته‌ای ایران | خبر اقتصادی امروز

بورس سیگنال، مهم‌ترین اخبار سیاسی امروز را در ادامه بخوانید.

چهار کشور آمریکا، فرانسه، آلمان و انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کردند که به عادی سازی روابط خود با نظام سوریه نخواهند پرداخت.

این چهار کشور غربی در بیانیه خود مدعی شدند: «نظام اسد جنایت‌های فجیعی علیه ملت خود مرتکب می‌شود و به تروریست‌ها اجازه می‌دهد تا امنیت منطقه را تهدید کنند».

در بیانیه آمریکا، فرانسه، آلمان و انگلیس آمده است: «تا زمانی که پیشروی به سوی راه حل سیاسی وجود نداشته باشد، هرگز به عادی سازی روابط با نظام اسد نپرداخته و تحریم‌ها را بر نخواهیم داشت».

این بیانیه در حالی صادر می‌شود که نیروهای اشغالگر آمریکایی چند سالی است که در مناطقی که تحت سیطره کُردهای مسلح بوده مستقر هستند و به غارت نفت و مواد غذایی سوری‌ها در این مناطق می‌پردازند. (منبع: فارس)

گفت‌وگوی تلفنی بورل و نخست وزیر قطر

بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با شیخ محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی نخست وزیر و وزیر خارجه قطر تلفنی گفت وگو کرد.

بر اساس این گزارش، دو طرف درباره مسائل منطقه‌ای و در رأس آنها تحولات فلسطین و آخرین تحولات در رابطه با پرونده هسته‌ای ایران گفت وگو کردند.

پیش‌تر نیز بورل با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درخصوص گفت وگو برای لغو تحریم‌ها، وضعیت اوکراین و همکاری آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران رایزنی کرده بود. (منبع: ایرنا)

کره شمالی واشنگتن و سئول را تهدید کرد

کیم جونگ اون پس از پرتاب موشک بالستیک قاره‌پیمای هواسونگ-۱۷ در پیامی که بامداد جمعه از رادیو دولتی کره شمالی پخش شد، افزود: من به کار خود ادامه خواهم داد تا اطمینان حاصل کنم که ایالات متحده و کره جنوبی که آشکارا با جمهوری ما دشمنی دارند، متوجه بی‌احتیاطی خود در انجام رزمایش‌های بزرگ نظامی که اغلب در منطقه شبه جزیره کره انجام می‌دهند، شوند.

وی واشنگتن و سئول را تهدید کرد که در صورت ادامه تحریکات نظامی خود علیه کره شمالی، با اقدامات متقابل این کشور مواجه خواهند شد.

رهبر کره شمالی همچنین در پیام خود متعهد شد: به سلاح هسته‌ای با سلاح هسته‌ای و به رویارویی آشکار با رویارویی آشکار پاسخ خواهیم داد.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی بامداد امروز (جمعه) خبر داد که کره شمالی یک موشک دور برد بالستیک به سمت دریای شرقی شلیک کرده است.

یک مقام کره جنوبی گفت که به نظر می‌رسد موشک شلیک شده شبیه به جدیدترین موشک بالستیک قاره پیما (ICBM) کره شمالی با نام هواسونگ-۱۷ باشد.

پیونگ یانگ در ماه‌های گذشته چندین آزمایش موشکی و رزمایش برگزار کرده است که هدف از آنها تقویت بازدارندگی هسته‌ای و عملیاتی کردن کامل تسلیحات بیشتر توسط ارتش این کشور عنوان شده است.

رهبر کره شمالی جمعه گذشته به ارتش این کشور دستور داد تا رزمایش‌های بیشتری برای آمادگی در یک «جنگ واقعی» انجام دهد.

حزب حاکم کارگران کره شمالی نیز یکشنبه در پاسخ به اقدامات آمریکا و کره جنوبی، تدابیر عملی و مهمی برای بازدارندگی جنگی اتخاذ کرد. (منبع: ایرنا)

#آخرین #اخبار #سیاسی #امروز #گفتوگوی #بورل #نخستوزیر #قطر #درباره #پرونده #هستهای #ایران
منبع

عرضه خودرو در بورس راهی برای تبدیل کالای سرمایه‌ای به مصرفی- اخبار صنعت و تجارت - | ""

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا